Ülke olarak yaşadığımız bu zor günler en çok da çocuklarımızı olumsuz etkiliyor. ILKYAR olarak bu zor zamanlarda güzel çocuklarımızla birlikte olmaya, onlara ulaşmaya devam edeceğiz. Amacımız güzel çocuklarımıza, yanlarında olduğumuzu, onları düşündüğümüzü, onları sevdiğimizi hissettirmek ve bunu yaparken de her şartta eğitimin, çalışmanın önemini vurgulamak.

Hepimiz gibi üniversiteli gönüllülerimiz de çocuklar için bir şeyler yapmak istiyor. Çocuklarımız yavaş yavaş başka şehirlere göç etmeye ve başka okullara yerleşmeye başladı. Bu süreçte yeni yaşayacakları yerlerde çocuklarımızla buluşup, onlara sarılmak ve pes etme asla vazgeçme demek için gönüllülerimiz ile yanlarında olacağız.

ILKYAR’ın her zaman yaptığı yarım günlük/ bir günlük edebiyat, fizik, matematik etkinlikleri, deneyler, oyunlar, origami ve benzeri etkinliklerle çocuklarımızın yanında olmayı planlıyoruz. Bunları yaparken de onları önemsediğimizi ve sevdiğimizi hissettirecek ufak hediyeler (kitap, oyuncak, giysi vb) vermek, deneyleri yaparken birlikte eğlenip moral ve motivasyon kazanmaları için destek olmak, en önemlisi yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyoruz.

Sizler de desteklerinizde bizlerin ve çocuklarımızın yanında olabilirsiniz…

ILKYAR